- Home
- Для пацієнтів
Для пацієнтів
Діагностика
Наш шлях до вашого здоров’я починається з якісної діагностики. У нашому відделенні, на базі Національного Інститут раку, у вас є можливість пройти комплексне обстеження за 1 день, без відвідування сторонніх клінік та спеціалістів. Для гістологічного заключення через специфіку його аналізу потрібно від 7 до 10 днів.
Перелік обстежень, які необхідні для визначення діагнозу та можливості проведення хіміотерапії та операції:
- загальний аналіз крові
- загальний аналіз сечі
- біохімічний аналіз крові(глюкоза, креатинін, сечовина, білірубін загальний+ фракції, загальний білок, АЛАТ, АСАТ)
- коагулограма
- електрокардіограмма
- функція зовнішнього дихання
- гастроскопія
- бронхоскопія
- узд серця(за необхідністю)
- комп’ютерна томографія органів грудної, черевної порожнин та малого тазу з внутрішньовенним контрастуванням
- МРТ головного мозку (за необхідністю)
- кров на групу крові, резус фактор
- кров на HBsAg, HCV, RW
- консультації суміжних спеціалістів за необхідністю
Перелік може збільшуватись або зменшуватись на вимогу лікуючого лікаря.
Госпіталізація
Перед госпіталізацією пацієнт має повідомити лікуючого лікаря про:
- наявність хронічних захворювань: виразкова хвороба шлунку, цукровий діабет, артеріальна гіпертензія, варикозна хвороба нижніх кінцівок, тромбофлебіт вен нижніх кінцівок та інші;
- про прийом лікарських засобів на постійній основі: собливо препарати, що розріджують кров, такі як Аспірин, Клопідогрель, Варфарин та інші;
- про перенесені раніше захворювання – операції, травми, пухлини, інфекційні хвороби, інфаркт, інсульт та інші;
- наявність алергії.
Госпіталізація на оперативне лікування відбувається за добу-дві до операції.
Пацієнти, які госпіталізуються для проходження хіміотерапії або променевої терапії госпіталізуються зі свіжими (не більше 3 діб) аналізами виконаними амбулаторно, про які вказано у розділі Діагностика (посилання).
Що брати із собою у відділення
Перш за все необхідно взяти з собою:
- документи, що засвідчують особу
- перелік обстежень, які були виконані до госпіталізації: диски та заключення КТ, МРТ, ПЕТ-КТ, аналізи, попередні заключення спеціалістів.
Також необхідно взяти всі ліки, які ви приймаєте на постійній основі. Обов’язково повідомити про це лікуючого лікаря.
Речі, які вам необхідні для вашого комфорту:
- Одяг має бути зручний, не обтягуючий: піжама, халат, змінне взуття;
- Засоби гігієни: зубна щітка, паста, рушник, мило, туалетна вода;
- Постіль за бажанням: у відділенні кожному пацієнту видається чиста постіль;
- Мобільний телефон;
- Термометр;
- Розваги: ноутбук, планшет, журнали, книги.
Підготовка до операції
- За 2 тижні до оперативного втручання пацієнт має повністю відмовитись від вживання алкоголю, наркотиків та тютюнопаління, обмежити себе у вживанні шкідливої їжі та напоїв (фаст-фуд, напівфабрикати та інші).
- У день напередодні операції останній повноцінний прийом їжі пацієнта має бути до 19:00. Ваша вечеря має бути легкою, наприклад, булочка з маслом та йогурт.
- За добу до операції необхідно поголити грудну клітку та пахвові ділянки. З вечора прийняти душ.
- З вечора пацієнт отримає очисну клізму; при протипоказах можна використовувати мікроклізму “Нормакол”.
- За 12 годин до оперативного втручання пацієнту призначається препарат, що розріджує кров – Фленокс(Клексан) для профілактики тромбоемболічних ускладнень.
Після операції
Після оперативного втручання пацієнт одну добу знаходиться у відділенні реанімації. Після реанімації пацієнт переводиться у палату, де знаходиться до відновлення.
У середньому перебування у стаціонарі триває 5-10 діб, може бути коротшим, або довшим залежно від обсягу оперативного втручання та наявності/відсутності післяопераційних ускладнень.
Під час перебування у стаціонарі пацієнт отримує лікування згідно міжнародних рекомендацій, досвіду та індивідуальних особливостей пацієнта.
У стаціонарі пацієнту контролюють показники загального аналізу крові та виконують рентгенографію органів грудної клітки в плановому порядку.
Гістологічний матеріал після оперативного лікування віддається в патологоанатомічну лабораторію. Заключення передається у відділення через 5-7 робочих днів. При необхідності можливе виконання імуногістохімічного або цитологічного дослідження.
Виписка
Після проведеного курсу лікування пацієнт виписується зі стаціонару під нагляд онколога/хірурга/сімейного лікаря за місцем проживання. Після виписки районний онколог продовжує або відкриває новий лікарняний лист за необхідністю та ставить на облік. Найчастіші скарги, які бувають після виписки:- Біль. Найчастіша скарга, яка може тривати від 1 тижня до декількох місяців, залежить від типу самої операції, місця розрізу та особливостей організму. Зазвичай вистачає нестероїдних протизапальних засобів для купування болю. Препарати – Дексалгін, Кейвер, Кетонал, Ібупрофен.
- Кашель. Також досить розповсюджена скарга після операції. Необхідно розпочинати з прийому сиропів від кашлю (Алтейка) та льодяників від кашлю (Стрепсілс). При недостатності ефекту від сиропу та льодяників слід додати до лікування інгаляції через небулайзер препаратом Небуфлюзон. Також можливо додати таблетки від кашлю Кодексан (лише за рецептом). Зазвичай скарги проходять протягом місяця, але можуть тривати до 6 місяців. Післяопераційний кашель має рефлекторний механізм дії.
- Задишка. При видаленні ділянки легені або всієї легені зменшуються дихальні резерви, до яких звик організм, отже він має адаптуватись до нових умов. Тому після виписки може бути відчуття недостатності повітря. При таких скаргах необхідно виміряти сатурацію (насичення крові киснем). Необхідно, щоб сатурація трималась у межах від 95 до 100%. Необхідне адекватне знеболення, що описано вище. Та дихальна гімнастика за допомогою спеціального тренажеру, які є в нашому відділенні.